zątków internetu pozycjonowanie i e-marketing było znacznie łatwiejsze niż obecnie. To dlatego, że używane kody oraz algorytmy były prostsze w porównaniu ze sposobami używanymi przez wyszukiwarki dzisiaj. Algorytm odpowiadający za prezentowanie wyników na odpowiednich pozycjach analizuje nawet kilkaset aspektów strony i system ten ulega nieustannym modyfikacjom. Sam termin „pozycjonowanie” pojawił się w użyciu w około 2002 roku, przedtem do określenia tego typu działań mających wpływ na wyniki wyszukiwania nazywano z angielskiego „web positioning”.
Czym jest fanpejdż?
E-marketing na wszelkiego rodzaju stronach społecznościowych jest dość powszechnym zjawiskiem. Najłatwiejszym sposobem na wykorzystanie e-marketingu na social mediach jest prowadzenie fanpejdża na Facebooku. Często także firmy zajmujące się pozycjonowaniem w swojej ofercie zawierają usługę prowadzenia fanpejdża na Facebooku. Zdarza się nawet, że zamiast własnej strony internetowej niektórzy przedsiębiorcy, zwłaszcza w branży gastronomicznej, posiadają jedynie fanpejdż na Facebooku. Jest to często używane narzędzie w marketingu internetowym, które jest łatwo dostępne oraz relatywnie proste w obsłudze. Oczywiście samo posiadanie fajnpejdża nie zagwarantuje większej ilości klientów, musi być on także prowadzony w odpowiedni sposób.
Struktura strony a SEO
Budowa strony a pozycjonowanie stron to tak naprawdę jest temat rzeka, który ciężko poruszyć dosłownie w jednym tego typu tekście. Niemniej jednak postaramy się wyjaśnić, jak budować strony żeby były one po prostu przyjazne dla wyszukiwarek internetowych i co zrobić, żeby osiągnąć wysokie pozycje w tychże wyszukiwarkach! Zaczynamy! Kluczową kwestią w strukturze strony jest układ nagłówków oraz takie rozmieszczenie treści, które będzie zawierało dużo słów kluczowych w odpowiednich odmianach i odpowiednich miejscach. Warto zadbać o to, żeby strona wczytywała się szybko i działała bez problemów na urządzeniach mobilnych, bo jest to jeden z czynników mających wpływ na ranking.