etną usługę przekracza nasze oczekiwania. W takiej sytuacji przychodzi nam z pomocą właśnie pozycjonowanie, którego głównym celem jest polepszenie wyników wyszukiwania danej frazy. Polega to na tym, że jeśli szukamy danej usługi i wpisujemy odpowiednią frazę w przeglądarce to wyniki wyświetlane najwyżej są właśnie efektem pozycjonowania. Wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług pozycjonowania, dlatego że zwiększa to ilość zarówno potencjalnych, jak i uzyskanych dzięki temu klientów.
E-marketing na Facebooku
W 2017 roku liczba użytkowników Facebooka sięgnęła 2 miliardów. Oznacza to prawdziwy raj dla działań e-marketingowych, dlatego, że liczba logujących się każdego dnia na tą platformę internetową jest naprawdę zatrważająca. Przedsiębiorcy używają Facebooka w dwojaki sposób – niektórzy prowadzą własne profile danej działalności, tak zwane fanpejdże, inni za to płacą Facebookowi za wyświetlanie reklam. Ponadto często reklamy, które widujemy na Facebooku są specjalnie dobrane dla odbiorcy na podstawie jego historii wyszukiwania. Przykładowo jeśli szukaliśmy jakiś stoków narciarskich, jest to wielce prawdopodobne, że wyświetlane reklamy będą zahaczały o tematykę narciarstwa właśnie.
Początkowa istotność na podstawie prostej heurystyki
Początkowa istotność na podstawie prostej heurystyki, po czym zwykle używa się algorytmu losowego skakania po linkach. Pierwszą wyszukiwarką, która zastosowała zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci był Google.
Wyszukiwarki oparte na analizie topologicznej są często uważane za bardzo odporne na nadużycia. W rzeczywistości stosunkowo częstym atakiem są spam-systemy automatycznej wymiany linków. Inną formą ataku jest stworzenie dużej ilości gęsto linkowanych stron, z czego wszystkie na ten sam temat. Jest to jednak zadanie trudne i wymagające dużego nakładu pracy, a modyfikując heurystykę wartości początkowych można znacznie ograniczyć ten proceder, którego skala na razie jest minimalna.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwarka_internetowa