mom, zbieraniem danych o każdym użytkowniku można trafić z reklamą do osób zainteresowanych na przykład wyłącznie takim konkretnym tematem. Daje to szansę poznania nowych klientów i zabłyśnięcia czymś ciekawym. To rola marketingu na żywo, marketingu, który dzieje się na naszych oczach. Wiedzą o tym specjaliści o pozycjonowania stron i innych rodzajów marketingu i po prostu wykorzystują to w swoich działaniach.
Czy pozycjonowanie stron jest legalne?
W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, czy pozycjonowanie stron to jest w ogóle kwestia legalna, czy nie do końca. Oczywiście jest to legalne. Z całą pewnością można stwierdzić, że zdobywanie linków, optymalizacja treści to są czynności, które nie są zabronione kodeksem karnym czy jakimkolwiek innym. Co innego jednak legalność, a co innego wskazania wyszukiwarek. Na przykład Google zakazuje oficjalnie nielegalnych metod, czy też tak zwanego czarnego SEO, czyli zdobywania chociażby linków spamerskich. Warto o tym pamiętać zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. To jednak nie koniec – jeśli będziemy starali się zdobywać linki dla konkurencji, linki niskiej jakości, to nie jest to legalne. Firmy mogą pozwać o naruszenie dóbr i po prostu skierować sprawę do odpowiednich organów!
Struktura strony a SEO
Budowa strony a pozycjonowanie stron to tak naprawdę jest temat rzeka, który ciężko poruszyć dosłownie w jednym tego typu tekście. Niemniej jednak postaramy się wyjaśnić, jak budować strony żeby były one po prostu przyjazne dla wyszukiwarek internetowych i co zrobić, żeby osiągnąć wysokie pozycje w tychże wyszukiwarkach! Zaczynamy! Kluczową kwestią w strukturze strony jest układ nagłówków oraz takie rozmieszczenie treści, które będzie zawierało dużo słów kluczowych w odpowiednich odmianach i odpowiednich miejscach. Warto zadbać o to, żeby strona wczytywała się szybko i działała bez problemów na urządzeniach mobilnych, bo jest to jeden z czynników mających wpływ na ranking.